peníze

Prodej firmy: Profesionální pomoc vás ušetří starostí

Prodej firmy rozhodně není jednoduchou záležitostí na pár dní. Najít vhodného zájemce, který naváže na vaše vize, může trvat. Proto se vyplatí využít profesionální služby poradců. Ti za vás vyřeší formality a detaily prodeje a pomohou vám najít ideálního investora.

více v článku...

Firma na prodej

Pro prodej firmy mohou být různé důvody, ať už jste z podnikání unavení, nemáte nástupce, či jde o finance. Prodej aktivních firem se však nesoustředí na vaše důvody, mnohem důležitější jsou vaše představy o budoucnosti firmy. Při prodeji je proto vždy kladen důraz na vaše požadavky a ambice. Může jít například o to, aby se nezměnila produkce firmy, její směřování, či aby nedošlo k personálním změnám. I když je firma na prodej, stále můžete výrazně rozhodnout o tom, jak váš byznys bude pokračovat.

Výběr zájemce

Najít vhodného investora je jednou z nejtěžších věcí. I s tím vám pomohou profesionální poradci. Mají totiž k dispozici širokou databázi potenciálních zájemců. Jakmile tedy společně nastavíte kritéria, můžete začít vybírat. Poradce vám může doporučit i investory, které jste původně nevytipovali. Otevírají se vám tak nové možnosti a společnými silami jistě najdete toho pravého zájemce, který se postará o pokračování vaší firmy na prodej.

Ocenění podniku

V neposlední řadě je velmi důležité nastavit cenu. Ocenění podniku není snadná záležitost, i proto se vyplatí využít služeb odborníků. Ti totiž mají s valuací, tedy oceňováním podniků bohaté zkušenosti. Vychází tak z vlastní praxe, ale přihlíží také na aktuální ekonomickou situaci u nás i ve světě. Poskytnou profesionální odhad a nastaví cenu, kterou lze za aktivní firmy na prodej na trhu opravdu získat.

Díky profesionálním poradcům vás nezaskočí formality. Namísto toho prodej rychle vyřešíte, aby firma mohla nadále úspěšně pokračovat.

Předchozí článekCo je temná hmota?

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat