peníze

Návrh příspěvku bereme jako první krok do dalších jednání o platech

Strana Za lidi bere návrh o jednorázových 500-eurových odměnách pro zaměstnance ve státní a veřejné správě jako první krok do dalších jednání o zvyšování platů v této sféře. Strana reagovala na návrh příspěvku, který v sobotu oznámili předseda vlády SR Eduard Heger a ministr financí SR Igor Matovič (oba Olano).

„Zároveň považujeme za důležité dofinancování platů pro zaměstnance, spadající pod originální kompetence samospráv a zaměstnanců zařízení sociálních služeb,“ uvedla strana v tiskovém prohlášení.

Předsedkyně strany Veronika Remišová zároveň zdůraznila nutnost návratu k normálnímu fungování koalice, pozitivně proto vnímá i výzvu Matoviče, aby Olano a SaS ukončily vzájemné spory ve prospěch společnosti. „Pevně ​​věřím, že Richard Sulík a jeho kolegové z SaS podanou ruku ze strany Olano přijmou, což samozřejmě vyžaduje i dodržování pravidel v rámci koalice. Právě vzájemný respekt a dodržování pravidel jsou důležité k tomu, abychom mohli konstruktivně plnit úkoly, které od nás občané vyžadují,“ uvedla.

Stack of banknotes and gold coins with geometric destails. Banking and finance concept. 3d rendering.

Stát by mohl v aktuálním roce zaměstnancům ve státní a veřejné správě vyplatit jednorázový příspěvek ve výši 500 eur na osobu. Celkově by mělo jít o balík pomoci ve výši 200 milionů eur. Na sobotní tiskové konferenci to jako svůj návrh uvedli předseda vlády SR Eduard Heger a ministr financí SR Igor Matovič. Deklarovali, že na poskytnutí výdajů našli zdroje. O návrhu bude vláda jednat s odboráři. Heger s Matovičem také ujistili o ambici hledat řešení pro zvyšování platů v příštím roce.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat