peníze

Zaměstnancům ve státní a veřejné správě chceme vyplatit odměnu

Stát navrhuje vyplatit v aktuálním roce zaměstnancům ve státní a veřejné správě jednorázový příspěvek ve výši 500 eur na osobu. Celkově by mělo jít o balík pomoci ve výši 200 milionů eur. Na sobotní tiskové konferenci to uvedli předseda vlády SR Eduard Heger a ministr financí SR Igor Matovič (oba Olano).

Premiér upozornil, že je to návrh, se kterým vláda půjde do příštích týdnových jednání se sociálními partnery, jako posun nad rámec dohody v rámci kolektivní smlouvy vyššího stupně. „Čeká nás ještě mnoho jednání, ale chtěli jsme dát najevo, že přicházíme s řešeními,“ zdůraznil šéf kabinetu.

Příspěvek se nevztahuje na zdravotníky, vojáky či pracovníky v sociálních službách. „Tyto skupiny řešíme samostatně, představíme iv tomto případě řešení,“ ujistil premiér.

Depositing cash into an ATM. Rubles paper kupyers.

Náklady na zvýšené výdaje mají podle Matoviče pokrýt mimořádné zdroje. Garantuje vyplacení příspěvku, který se týká i učitelů, zároveň naznačil, že do začátku července by chtěla vláda komunikovat i systémové řešení. „Chtěli bychom do konce příštího týdne představit to, jak by se měly zvyšovat platy učitelů, ale i dalších zaměstnanců ve státní a veřejné správě,“ dodal.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat